ABD Borç Tavanı Krizinin Ortasında Bu 5 Altcoin Sıçrayabilir!

ABD’nin borç krizini üzerine geçici bir anlaşma yapılmasıyla bu hafta dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Kripto uzmanı Christian Encila’ya göre bu da yükselmesi beklenen ilk 5 altcoin için bir dereceye kadar iyimserlik kattı. Analist, bu altcoin’lerin mevcut piyasa ortamında yatırımcılara daha fazla kazanç getirme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

İlk altcoin projesi Neo (NEO)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere NEO, geçtiğimiz haftalarda en iyi 5 kriptodan biri oldu. Coingecko verilerine göre token tüm zaman dilimlerinde yeşil renkte yanıp sönüyor. Ayrıca, NEO son iki haftada yaklaşık %20 artış gösterdi. Bu durum, Neo’nun Alchemy Pay ile ortaklığının tüketicilerin tercih ettikleri yerel itibari para birimiyle kripto satın almalarını sağlamasının ardından geldi.

Yazı sırasında, boğalar 10,21 dolarlık direnci desteğe çevirmeyi başardı. Bu nedenle, yatırımcılar ve traderlar her ne pahasına olursa olsun bu destek seviyesini tutmaya çalışmalı. Boğaların büyük bir fiyat hareketinin ardından yorgun düşmesiyle, NEO’nun önümüzdeki günlerde veya haftalarda 13,5 doları hedeflemeden önce bu destek üzerinde salındığını görebiliriz.

Listenin ikinci sırasında IOTA (MIOTA) var

IOTA piyasadaki yükselişin tadını çıkarıyor. Böylece, yatırımcılar için etkileyici kazançlar sağlıyor. En son piyasa verileri, en iyi 5 altcoin listemizdeki tokenin haftalık zaman diliminde %14 artarak en büyük kazanç sağlayanlardan biri haline geldiğini gösteriyor. Mevcut fiyat hareketi, IOTA Kurucu Ortağı Dominic Schneider ile BAE Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Dr. Thani Zeyoudi arasında IOTA Blockchain’in ülkenin dijital ekosistemine nasıl yardımcı olabileceğini tartışmak üzere yakın zamanda yapılan bir toplantı ile sağlandı.

Kripto para toplam piyasa değeri / Grafik: TradingView

IOTA boğaları, son birkaç gündeki güçlü yükselişin bir sonucu olarak şu anda tükenmiş durumda. Bununla birlikte, mevcut piyasa ortamı yatırımcıların ve traderların önümüzdeki haftalarda 0,27689 doları hedeflemelerine olanak tanıyor. Boğalar bu direnç seviyesini aşmayı başarırsa, token’ın daha yüksek kazançlara giden yolunu açacaktır.

Arbitrum (ARB)’u da unutmuyoruz

Arbitrum (ARB) bugünün en iyi 5 altcoin listesinde üçüncü sırada yer alıyor. Yönetim tokenı ARB, geçen haftadan bu yana %11’den fazla artış gösterdi. Arbitrum’daki son on-chain gelişmeler, piyasada bulunan daha geniş yükselişe katkı sağladı.

ARB şu anda yukarı yönlü bir yörüngede ilerliyor. Bu da onu doğrudan 1,31 dolar direncinin önüne koyuyor. Bu direnç seviyesinin desteğe dönüşmesi, önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha yüksek seviyelere giden bir yol açacaktır. Ancak, herhangi bir düşüş token’ın kazançlarını tehlikeye atar. Bu yüzden, yatırımcıların ve traderların temkinli olmasında fayda var.

Dördüncü altcoin projesi Huobi Token (HT)

Huobi, merkezi borsa piyasasında pazar payı hakimiyeti için sürekli mücadele etti. Son zamanlarda borsa, piyasa kendini düzeltirken bile platformdaki kullanıcıların ve traderların büyümeye devam ettiğini gösteren haftalık bir rapor yayınladı. Bu da HT’yi %12’lik etkileyici bir kazançla piyasadaki en büyük kazanç sağlayanlardan biri haline getirdi.

HT yatırımcılarının şu anda dikkatli olması gerekiyor. Çünkü, altcoin’in son fiyat hareketleri onu ayılar için birincil hedef haline getiriyor. HT’nin mevcut desteğini önümüzdeki günlerde 2,8 dolarda tutmak, yatırımcıların 3,7 dolarlık direnci hedeflemeye devam etmeleri için çok önemli olacak.

Son altcoin Injective (INJ)

Bugünün en iyi 5 altcoin listesini tamamlayan Injective (INJ). Injective’in bu hafta gerçekleşecek Avalon main-net yükseltmesi ile INJ daha yüksek kazançlara doğru ilerliyor. Coingecko’ya göre, altcoin son iki haftada yaklaşık %16 artış gösterdi. Böylece INJ, piyasadaki en büyük kazanç sağlayanlardan biri haline geldi.

Yazı sırasında, INJ boğaları 6,895 dolar desteğinin üzerine yerleşmeye çalışıyor. Bu destek seviyesi tutarsa, INJ’nin daha yüksek bir fiyatı hedeflemesini sağlayacak. Bu nedenle, daha büyük bir yukarı yönlü salınımı takip etmeden önce bu seviyede konsolidasyon şart.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*