Bursa’da Fabrikalardan Toplanan Atık Yemekler Sokak Hayvanlarına Mama Oluyor

Bursa‘da fabrika, kamu hastaneleri, öğrenci yurtları ve lokantalardan toplanan fazla yemekler, Yıldırım Belediyesi’nce kurulan Mama Üretim Tesisi’nde kedi ve köpek mamasına dönüştürülüyor. Haftada 2 ton atık yemekten üretilen mamalar, paketlenmiş halde asıldıkları billboardlardan sokak hayvanlarını beslemek isteyen vatandaşlarca alınıyor.

Bursa

‘SIFIR ATIK PROJELERİNE DESTEK VERİYORUZ’

‘FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTEDİK’

Ürettikleri kedi ve köpek mamalarını, ‘Can dostlarımız için biz ürettik. Gelin hep birlikte dağıtalım’ sloganıyla billboardlara asarak farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Yılmaz, Bugün de ilçemizin farklı noktalarında billboardlara kedi ve köpek mamaları asarak farkındalık oluşturmayı hedefledik. ‘Can dostlarımız için biz ürettik, gelin birlikte dağıtalım’ diyoruz. Aslında biz billboardları reklam amacıyla kullanırız. Bugün bir farklılık yaptık. Billboardlarımıza ürettiğimiz kedi ve köpek mamalarını astık. İsteyen hemşehrilerimiz gelip, buradan alıp, can dostlarımız için paylaşsınlar istedik diye konuştu.

‘ÖZELLİKLE KIŞ AYLARINDA YEMEK VE SU ÇOK ÖNEMLİ’

Projeden duyduğu memnuniyeti ifade eden hayvansever Sadiye Tüfekçi, öğretmen olduğunu ve öğrencilerine sürekli hayvan sevgisi aşıladığını belirterek Sokaklarda, öğrencilerimle birlikte hayvanlara sürekli besleme yapan, dağ bayır gezen biriyim. Okulumuzda da bu konuda destek aldığımız bir projemiz var. Can dostlarımız için özellikle kış aylarında yemek ve su çok önemli. Bunlara destek olan çok az insan var. Yıldırım Belediyesi, atık yemeklerden mama üretiyor ve muhteşem bir proje. Vatandaşlarımız buradan alıp, bir tanesini bile bir sokağın kenarına bıraksa birçok hayvanımızın doyacağını düşünüyorum dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*