Stalkerlar dikkat: Facebook profilini görüntülediğiniz herkese arkadaşlık isteği gitmiş olabilir!

Yılların sosyal medya platformu Facebook’ta büyük bir hata tespit edildi. Uygulamanın Android cihazlara gelen son güncellemesi ardından kullanıcılar ciddi bir sorunla karşılaştı. Son güncellemeyi cihazlarına yükleyen kullanıcıların Facebook hesapları girdikleri tüm profillere arkadaşlık isteği yolladı. İşte Facebook uygulamasının Android platformunda verdiği hata ile ilgili detaylar…

Profiline girdiğiniz herkese arkadaşlık isteği gitmiş olabilir!

Facebook Android cihazlar için son güncellemesini geçtiğimiz günlerde yayınladı. Gelen son güncellemede hata düzeltmeleri dışında yeni özellikler yoktu. Ancak son güncellemeyi cihazlarına kuran kullanıcılar çok garip bir durumla karşılaştılar. Kullanıcıların Facebook hesapları, başkalarının profillerine kontrol dışı arkadaşlık istekleri yolluyordu.

Facebook uygulamasının Android için geliştirilen versiyonunda ortaya çıkan bir hata kullanıcıların görüntüledikleri tüm Facebook profillerine arkadaşlık isteği yolluyordu. Durumu fark eden kullanıcılar diğer sosyal medya platformu ve Facebook üzerinden isyan etti. Çokta haksız değillerdi. İçlerinde belki de eski sevgililerini stalk eden stalkerlar da vardı ve kendilerini istemeden deşifre ettiler.

Hata aslında oldukça sinir bozucuydu. Herhangi birini profilini görüntülediğinizde isteminiz dışında Facebook o kullanıcıya arkadaşlık isteği atıyordu. Bunu önlemenin tek yoluysa isteği geri çekip Facebook hesabınızdan çıkış yapmaktı. Aksi takdirde uygulama yine arkadaşlık isteği atıyordu. Facebook gruplarının aktif olarak kullanılmasıyla gönderi paylaşan bir kullanıcının gönderisine bakmak istediğiniz zaman yine arkadaşlık isteği gidiyordu.

Konuyla ilgili olarak başlatılan isyan akımıysa çok geçmeden Meta tarafından fark edildi. Meta acil koduyla bir çalışma başlattı ve yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme sayesinde Facebook’taki hata giderildi ve profiller normale döndü. Konuyla ilgili olarak Meta ekibi ve Facebook platform sözcüsü yazılı bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada probleme sebep olan hatanın kaynağının bulunduğu ve sorunun giderildiği belirtildi. Ayrıca Meta kullanıcılarına yaşattığı rahatsızlıktan dolayı özür diledi. Sorun uygulamanın sadece Android versiyonlarında yaşandı. Artan tepkilerin ardından da kısa süre içerisinde çözüldü. Şu an hem Android hem de iOS tarafında uygulama böyle bir hatayı tekrarlamıyor.

Teknoloji yazarları ve Facebook çalışanlarıysa hesabınızdaki arkadaşlıkları kontrol etmenizi öneriyor. İstemeden tanımadığınız biriyle Facebook arkadaşı olmuş olabilirsiniz. Peki siz Facebook uygulamasının Android platformunda verdiği hata hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*