İsrail, Cibaliya Mülteci Kampı’nı bombaladı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda bir sivil yerleşim alanını bombaladı.

AA’nın Filistin devlet televizyonundan aktardığı habere göre, İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda “Ebu el-Kumsan”, “Ebu Dayir”, “Ebu Dan”, “Eş-Şeyh” ve “El-Aseli” ailelerinin evlerini vurdu.

Haberde, Cibaliya Mülteci Kampı’nı hedef alan bu saldırı, İsrail’in yeni bir katliamı olarak nitelendirildi. Saldırının yapıldığı alandan çekilen bir videoda, yıkılan binaların enkazından insanların çıkarılmaya çalışıldığı görülüyor.

Ölü ve yaralı sayısına ilişkin ise henüz bir bilgi verilmedi.

GAZZE’NİN ORTA VE GÜNEY BÖLGELERİNE HAVA SALDIRILARI DEVAM EDİYOR

İsrail güçlerinin, Gazze’nin orta ve güney kesimlerine hava saldırıları düzenliyor.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, İsrail helikopterleri ile uçaklarının, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus ve Refah kentlerinde Filistinlilerin evlerine saldırı düzenlediği belirtildi. Saldırılarda ölen ve yaralananlar olduğu kaydedildi.

Gazze’nin orta kesimindeki En-Nuseyrat Mülteci Kampı’nda da bir ev ile bir yakıt istasyonuna düzenlenen saldırılarda çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, daha önce pek çok kez Gazze’nin kuzeyindekilere “güneye gidin” çağrısı yapmıştı. Ancak İsrail ordusu, Gazze’nin güneyini de vurmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir