Kulis: AKP, Ankara’da Mansur Yavaş’ın karşısına Turgut Altınok’u çıkartacak

Gazeteci İsmail Küçükkaya, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde paylaştığı kulis bilgisinde,  AKP’nin Ankara’da Mansur Yavaş‘a karşı Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok‘u aday çıkaracağını söyledi.

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaştıkça parti kulislerinden de sıcak haberler gelmeye devam ediyor. CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının kesinleşmesi sonrası; gözler AKP’nin Mansur Yavaş’a karşı çıkaracağı adaya çevrilmişti.

İsmail Küçükkaya AKP’nin Ankara adayına ilişkin şunları söyledi: “Meclis açılış resepsiyonuna davet edildim. Numan Kurtulmuş ve eşi aracılığı ile davet edildim. Ziyaretimde Devlet Bahçeli’nin de yanına gittim. Altı ay sonra yerel seçimlere gidiyoruz. Bahçeli önceki süreçlerde olduğu gibi Cumhur İttifakı’na sahip çıktı.

Bundan şunu çıkarmak mümkün Bahçeli yerel seçimlerde ittifak ile yola devam edecek diyebiliriz. Bunu salondaki pek çok AKP’li vekile de sordum. Evet bazıları istemiyor ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan buna karar verecek diyorlar.

Yerel seçimlerde öyle ya da böyle Cumhur İttifakı seçime ittifak olarak girecek. Bu şu demek oluyor geçtiğimiz yerel seçimlerde olduğu gibi bazı illerde MHP’nin bazı illerde ise AKP’nin adayı olacak. Hatta bazı kaynaklar bir önceki seçimle aynı şekilde yapılmasını bekliyoruz dedi. Kulisler aday ismi olarak da sadece Ankara’da için geçen ismi duydum. O isim ise Turgut Altınok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir