Rize’ye Giden İki Uçak Faciadan Döndü: Birine Yıldırım Diğeri de Martı Sürüsü Çarptı

Ankara’dan Rize’ye doğru havalanan uçağın kuyruğuna yıldırım isabet etti. Uçak, Trabzon havalimanına mecburi iniş yaptı. İstanbul’dan Rize’ye gelen bir diğer uçak ise martı sürüsüne çarparak arızalandı. Kuyruğuna yıldırım isabet eden uçaktaki yolcular, facianın eşiğinden döndü.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan Anadolu Jet’e ait Rize-Artvin Havalimanı uçağı, Rize’nin Pazar ilçesine geldiği sırada şimşek çarpması sonucu kuyruğundan hasar aldı.

Havada 3 kez manevra yaptığı öğrenilen uçağın pilotu şimşeklerin aralıksız olmasından ötürü yolcuları riske atmayarak yönünü Trabzon Havanlına çevirdi. Trabzon’a sağlıklı bir şekilde iniş yağan uçağın yolcuları Rize’ye karayolu vasıtası ile gönderildi.

Öte yandan, 18.45 Sabiha Gökçen havalimanından kalkarak Rize’ye gelen Türk Hava Yolları’na ait uçak ise inişe geçtiği esnada 40 civarında martıya çarptı.

Uçağın ön kısmındaki ışıklandırmaların hasar görmesinden ötürü 23.00’da Rize’den İstanbul’a gidecek olan uçağın seferi ise sabah saatlerine ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir